KONST / Oljemålningar / Oljemålning 3732266
nr 373 2266
Sign W Webb, 69, efter stormen, 50x75, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 29 augusti 2005
1.200 kr
2.500 kr
2.200 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods